<< 2019. Július >>
H K Sz Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31



Hagyományaink ünnepe

Szeretettel meghivjuk Önt, kedves Családját és Barátait Zenta község hagyományörző
és hagyományéltető közösségeinek HAGYOMÁNYAINK ÜNNEPE cimű huszonegyedik bemutatkozó napjára, amelyet 2019. március 2-án,

szombaton, 10 órai kezdettel a zentai Művelődési Házban rendezünk meg.

 

Hagyomanyaink_2019_K

KIÁLLÍTÓ CSOPORTOK
9.30 Gyermekcsoportok búzából készült ételeinek kiállítása
a zentai Kölyökkuckóban
Mesét mond: Nagy Abonyi Szabolcs
Benevezett csapatok:
A Népdalbarátok Klubjának unokái
A Móra István Művelődési Egyesület gyermekcsapata
A Rozetta Kézmáves Társaság gyermekcsapata
A Pipacsok gyermekcsapata
A Konyhatündérek gyermekcsapata
A Sütik gyermekcsapata
A kiállítást véleményezi:
Vatai Zsuzsanna
és Nagy Abonyi Ágnes
14.30 Felnőtt csoportok búzából készült ételeinek kiállítása
a zentai Kölyökkuckóban
Benevezett csapatok:
Jelena Sočin
A Móra István Művelődési Egyesület csapata
A Rozetta Kézműves Társaság csapata
A Zentai Gazdakör csapata
A Felsőhegyi Könyvtár csapata
A Népdalbarátok Klubjának csapata
Az Ady Endre Művelődési Egyesület csapata
A kiállítást véleményezi:
Ments András
és Nagy Abonyi Ágnes
Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

DÉLELŐTTI MŰSOR
1. Fendrik Hédi, Zenta
Dél-alföldi dalok
Művészeti vezető: Tóth Rozália
2. Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta
Ispiláng gyermektánccsoport (óvodás korosztály)
Zentai gyermekjátékok
Művészeti vezető: Baji Endre és Gnädig Kornélia
3. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Dér Anna
Szegény legény meg a lova
4. Gyönygyvirág citerazenekar, Zenta
Tisza menti dalok
Művészeti vezető: Juhász Gyula
5. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Csiribiri gyermektánccsoport
Somogyi játék és tánc
Művészeti vezető: Baji Endre
6. Juhász Sára
Ballada
Művészeti vezető: Tóth Rozália
7. Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola, Felsőhegy
Rekovics Réka
Lakodalmas ételbeköszöntő
8. Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta
Szeles Veronika
Dunántúli dalok
Művészeti vezető: Csizmadia Anna
9. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Szarkaláb gyermektánccsoport
Dél-alföldi táncok
Művészeti vezető: Baji Endre
10. Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola, Felsőhegy
Zsoldos Titanilla
Citeracsokor
Művészeti vezető: Szarvák Anikó

 

11. Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta
Ispiláng énekcsoport
Dél-alföldi dalok
Művészeti vezető: Tóth Rozália
12. Deák Viola, Felsőhegy
A cigány három felesége
Művészeti vezető: Berecz Gábor Zsuzsanna
13. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Dér Anna
Barna kislány...(vajdasági szerelmi dalok)
Művészeti vezető: Juhász Gyula
14. Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta
Ispiláng gyermektánccsoport (alsós korosztály)
Mátyusföldi táncok
Művészeti vezető: Baji Endre és Gnädig Kornélia
15. Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta
Szeles Veronika
Szlavóniai dalok
Művészeti vezető: Kelemen Zsolt
16. Thurzó Lajos Művelődési-Oktatási Központ, Zenta
Ispiláng gyermektánccsoport (felsős korosztály)
Galgamenti táncok
Művészeti vezető: Baji Endre és Gnädig Kornélia
17. Rozetta Kézműves Társaság
Szarvák Anikó
Cica-királykisasszony
A bemutatott produkciók után a Juhász zenekar fergeteges gyermekkoncertje.
Közben a zsűri értékel a csoportvezetőknek.

 

DÉLUTÁNI MŰSOR
1. Népdalbarátok Klubja, Felsőhegy
Vajdasági népdalok
Művészeti vezető: Graca Attila
2. Csík Emese
Csókai summás dalok
3. Délibáb Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Tisza menti szerelmi népdalok
Művészeti vezető: Recskó Szabolcs
4. Móra István Művelődési Egyesület, Kevi
Bazsarózsa asszonykórus és Jóbarátok tamburazenekar
Horgosi népdalok
Művészeti vezető: Juhász Gyula
5. Tópart Magyar Művelődési Egyesület, Zenta
Pásztordalok
Művészeti vezető: Pásztor Klára
6. Búzavirág Művelődési Egyesület, Bogaras
Búzavirág citerazenekar és asszonykórus
Dél-alföldi dalok
Művészeti vezető: Ágó Erika
7. NGO Kertek Helyi Közösség Civil Szervezet, Zenta
Kék pántlika énekcsoport
Tiszáról szóló dalcsokor
Művészeti vezető: Kálmán Ilona
8. Ady Endre Művelődési Egyesület, Tornyos
Az Ady Endre Művelődési Egyesület asszonykórusa és tamburazenekara
Nem használ, a nem használ a...
Művészeti vezető: Tóth Ugyonka Frigyes
9. Pöndöly asszonykórus, Zenta
Csókai dalok
Művészeti vezető: Tóth Rozália
10. Sarkantyú tamburazenekar, Zenta
Dél-alföldi dalok
Művészeti vezető: Székej É. Krisztián
A bemutatott produkciók után a Juhász zenekar fergeteges koncertje.
Közben a zsűri értékel a csoportvezetőknek.


Vissza